تبلیغات
كانون هواداران آلمان و بایر مونیخ - عوامل موثر در افزایش رنكینگ سایت در گوگل

عوامل موثر در افزایش رنكینگ سایت در گوگل

جمعه 1 مرداد 1389 12:41 ق.ظ

نویسنده : mohammad jamali
در قسمت اول این مقاله، فاكتورهای مهم در تعیین رنكینگ صفحات وب در موتور جستجوگر گوگل از بعد كلمات كلیدی و نحوه قرار گرفتن آنها در داخل المانهای تشكیل دهنده صفحات وب مورد بررسی قرار گرفت. در این مقاله در مورد تاثیر ویژگیها و مشخصات صفحات وب از بعد ساختار Navigation سایت، كیفیت محتویات صفحات، نحوه ارتباط لینكی بین صفحات و عوامل دیگر در تعیین رتبه صفحات وب در موتورهای جستجوگر بالاخض گوگل صحبت خواهم كرد.

تعداد و كیفیت لینكهای موجود بین صقحات وب یك وبسایت – Internal Linking Structure

میزان اهمیت: 4/5

هر چقدر تعداد و كیفیت لینكهایی كه به یك صفحه ازداخل صفحات دیگر برقرار است، بیشتر باشد، به همان میزان رنكینگ آن صفحه در صفحه نتایج جستجوی گوگل، افزایش پیدا خواهد كرد. بنابه این دلیل صفحه اصلی یك وبسایت در اكثر مواقع از رنكینگ بالایی نسبت به صفحات داخلی برخوردار است چراكه تمامی صفحات داخلی به صفحه اصلی لینك دارند. همچنین وجود لینك بین صفحات یك وبسایت، باعث می شود كه اسپایدر های موتورهای جستجوگر به صفحات عمقی دسترسی آسانتری داشته باشند و این امر به افزایش تعداد صفحاتی كه در گوگل ایندكس میشوند، كمك بسزائی می كند. البته نباید فراموش كرد كه سهولت دسترسی به صفحاتی كه در سطوح عمیقتری نسبت به صفحه اصلی قرار گرفته اند رابطه تنگا‌تنگی با Page Rank صفحات دارد. نحوه برقراری لینك بین صفحات به ساختار وبسایت و Navigation آن بستگی دارد. بنابراین، نحوه طراحی سایت می تواند تاثیر زیادی بر روی جنبه های سئو داشته باشد.


كیفیت و تناسب لینكهای موجود از صفحات داخلی به صفحات موجود در وبسایتهای دیگر

میزان اهمیت: 3.5/5

ایجاد لینك به صفحات مهم و مرجع كه از لحاظ محتویات با محتوای صفحه وب برقرار كننده لینك تناسب معنایی داشته باشد، می تواند تاثیر مثبتی در افزایش رنكینگ صفحه برقرار كننده لینك داشته باشد. بنابراین به سایتی كه فكر می كنید هیچگونه ارتباطی با موضوع سایت شما ندارد، لینك ندهید. موضوعی كه بیشتر در تبادل لینك مشاهده می شود.


قدمت صفحات وب

میزان اهمیت: 3.4/5

صفحات و اسناد قدیمی ممكن است از درجه اعتبار بالاتری در الگوریتم گوگل برخوردار باشند وممكن است رنكینگ آنها نسبت به صفحاتی كه جدیدآ ایجاد شده است بالاتر باشد. اگرچه قدمت دامین بیشتر از قدمت صفحه وب می تواند در تعیین رنكینگ صفحه تاثیرگذار باشد.


مقدارمتن قابل رویت صفحه كه قابل ایندكس شدن باشد (تعداد كلمات موجود در صفحه)

میزان اهمیت: 3.2/5

حجم اطلاعات نوشتاری موجود در صفحه وب نیز می تواند در تعیین رنكینگ صفحه وب موثر باشد. اصولآ مقالات طولانی و مفصل كه درباره یك موضوع متمركز نوشته شده باشند رتبه بالاتری را نسبت به صفحاتی كه فقط از تعدادی تصویر و یا انیمیشنهای فلش تشكیل شده اند، خواهند داشت. بنابراین تكه تكه كردن یك مقاله طولانی و قرار دادن آنها در صفحات مجزا توصیه نمی شود.


كیفیت محتوای صفحات وب

میزان اهمیت: 3/5

اگر محتویات صفحات وب خود را از جایی كپی كرده باشد، منتظر نباشید كه گوگل سایت شما را در صفحا اول خود نمایش دهد! نوشتن مقالات مفید و با كیفیت می تواند باعث افزایش میزان اعتبار صفحات وب شما شود. مردم همیشه به مقالات و صفحاتی كه محتویات مفید و با ارزش دارند لینك می دهند كه این به نوبه خود باعث افزایش رتبه صفحه در موتورهای جستجوگر می شود. البته اینكه موتور جستجوگر بتواند كیفیت محتوای صفحه وب را بصورت الگوریتمیك بسنجد، كمی غیر ممكن به نظر می آید!


بروزرسانی محتویات صفحات وب

میزان اهمیت: 2.4/5

بی شك صفحاتی كه محتویات آنها بطور مداوم بروز می شود، از اهمیت بیشتری نسبت به صفحاتی كه اصلآ بروز نمی شود برخوردار هستند. اگرچه نوع صفحات وب و ماهیت آنها تعیین می كند كه آیا این عامل می تواند در تعیین رتبه صفحه اثرگذار باشد یا نه. بسیار دیده شده است صفحاتی كه بسیار قدیمی هستند و مدتهاست بروز نشده اند ولی با این وجود از رتبه بالایی در گوگل برخوردارند.


فاصله صفحه وب از شاخه اصلی (Root) سایت.

میزان اهمیت: 1.9/5

اسپایدر های موتورهای جستجوگرصفحاتی را كه در سطوح نزدیكتری نسبت به شاخه اصلی سایت قرار گرفته اند، به آسانی ایندكس می كنند و هر چقدر صفحات وب درون ساختار پیچیده ای از دایركتوریهای تو در تو قرار گرفته باشد، دسترسی به آنها سخت تر بوده و در صورتی كه صفحه از Page Rank بالایی برخوردار نباشد،‌ممكن است كه این صفحات اصلآ ایندكس نشوند. البته ساختار لینكهای داخلی موجود بین صفحات وب اگر بدرستی پیاده سازی شده باشد، می تواند میزان اثرگذاری این عامل درتعیین رتبه صفحات وب را به حداقل برساند.

www.mohammadjamali.mihanblog.com
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -