تبلیغات
كانون هواداران آلمان و بایر مونیخ - بازوبند کاپیتانی تیم ملی آلمان به تازه‌ داماد می ‌رسد یا تازه‌ وارد؟

بازوبند کاپیتانی تیم ملی آلمان به تازه‌ داماد می ‌رسد یا تازه‌ وارد؟

جمعه 1 مرداد 1389 03:52 ق.ظ

نویسنده : mohammad jamali
ارسال شده در: آخرین خبر ها از آلمان و بایر مونیخ ،

DFB Captain.jpg
بازوبند کاپیتانی تیم ملی آلمان به تازه‌ داماد می ‌رسد یا تازه‌ وارد؟

دویچه وله : میشائیل بالاک، کاپیتان ۳۳ ساله‌ تیم ملی فوتبال آلمان در آستانه‌ حضور این تیم در رقابت‌ های جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی، از ناحیه‌ پا مصدوم شد و به احتمال آخرین جام جهانی دوران بازی خود را از دست داد.

یوآخیم لوو، سرمربی آلمان، بازوبند کاپیتانی را به فیلیپ لام، مدافع و یکی از ستون ‌های تیم آلمان در جناح راست سپرد، هر چند که گروهی این تصمیم را نقد کرده و باستیان شواین اشتایگر، هافبک را  برای این مقام لایق‌ تر دانستند. شواین اشتایگر در آن زمان ۷۴ بازی ملی داشت و فیلیپ لام ۶۴ بازی.

اکنون بالاک پس از ۴ سال بازی در لیگ دسته‌ برتر فوتبال باشگاهی انگلستان، در پایان قراردادش با تیم چلسی، بار دیگر به بوندس‌لیگا بازگشته است. این بازیکن فصل آینده را در بایر لورکوزن آغاز می‌ کند و در نخستین دیدار تیمش در برابر بوروسیا دورتموند در فصل ۲۰۱۰ - ۲۰۱۱ از آغاز به میدان خواهد رفت.

او از سوی دیگر به ترکیب تیم ملی بازخواهد گشت؛ موضوعی که بحث کاپیتان آینده را بر سر زبان‌ ها انداخت. بالاک خود معتقد است که «موضوع روشن است : من کاپیتان تیم ملی هستم و زمانی که فیلیپ لام سرگروه شد، مصدوم بودم و نمی‌ توانستم بازی کنم. اما کاپیتان تیم ملی هنوز من هستم.»

رودی فولر، مربی و ملی ‌پوش سابق تیم ملی و مدیر ورزشی کنونی باشگاه لورکوزن آلمان، هم در مراسم بازگشت بالاک به این تیم گفت: «هیچ شکی وجود ندارد که فیلیپ (لام) وظایف خود به‌ عنوان کاپیتان را در جام جهانی به بهترین شکل انجام داد. با وجود این، وقتی بالاک به ترکیب تیم برگردد، بی‌ تردید او کاپیتان خواهد بود.»

اما فیلیپ لام که در روزهای اخیر ازدواج خود را جشن گرفته، هم بی‌ علاقه نیست بازوبند کاپیتانی را بر بازو نگهدارد. او البته در مقایسه با بالاک موضع نرم ‌تری اتخاذ کرد. لام پیش از دیدار نیمه‌ نهایی جام جهانی با اسپانیا گفت: «من پس از این تورنمنت پیش مربی نخواهم رفت تا بازوبند کاپیتانی را به او بازگردانم. اما اگر یوآخیم لوو تصمیم دیگری بگیرد و به‌عنوان مثال بازوبند را باز هم به میشائیل بالاک بسپارد هم، مشکلی با این موضوع ندارم.»

فرانتس بکن ‌باوئر، کاپیتان و مربی سابق تیم ملی فوتبال آلمان، معتقد است که «بالاک کاپیتان است». اما تئو تسوانتسیگر، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، می‌گوید: «این مسلما تصمیم ساده‌ای برای سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان نخواهد بود، اما تنها اوست که می‌تواند به این موضوع پایان دهد.»

بالاک هم بر نقش مربی در این زمینه اشاره می‌کند: «اگر فیلیپ برای کاپیتانی حقی برای خود قائل است، باید با سرمربی صحبت کند. سرگروهv‌شدن دلبخواه نیست و سلسله ‌مراتبی دارد. ما به این بحث ‌ها در بازی بعدی تیم ملی پایان خواهیم داد.»

موضوع اما زمانی پیچیده ‌تر می‌شود که تکلیف سرمربی تیم ملی این کشور هنوز مشخص نیست. قرارداد یوآخیم لوو، با تیم ملی آلمان به زودی به پایان می‌ رسد. اما او هنوز رسما اعلام نکرده که به همکاری با این تیم هم ‌چنان ادامه می‌دهد یا نه. روزنامه‌ی "بیلد (Bild)" چاپ آلمان، در روز های پایانی جام جهانی و پس از موفقیت‌ های درخشان تیم جوان این کشور در مقابل حریفان مطرحی چون آرژانتین و انگلیس، در حالی که بحث ‌ها در مورد آینده‌ لوو بالا گرفته بود، تیتر زد: «یوگی می ‌ماند». لوو اما در کنفرانس خبری دست‌ اندرکاران تیم آلمان پس از کسب مقام سومی جهان؛ در همان نشستی که رئیس جمهور جدید آلمان خبر اهدای نشان افتخار دولت این کشور به سرمربی را اعلام کرد، سخن دیگری گفت: «باید در روزهای آینده و به دور از هیاهوی جام جهانی در آرامش بیاندیشم که آیا توان لازم را برای ایجاد حرکت بیشتر در تیم و ادامه‌ همکاری دارم یا نه.»

او هنوز موافقت خود را با تمدید قرارداد اعلام نکرده است، هر چند که برای این کار تنها تا پایان ماه ژوئیه‌ ۲۰۱۰ (کمتر از دو هفته) فرصت دارد.

با توجه به این ‌که فضا برای ادامه‌ همکاری "یوگی لوو" با تیم آلمان کاملا فراهم است و کارشناسان او را یکی از مهم‌ ترین دلایل درخشش جوانان تیم ملی می ‌دانند، شاید او باشد که در روز های آینده به مجادله‌ "تازه ‌داماد" و "تازه‌ وارد" پایان دهد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -