تبلیغات
كانون هواداران آلمان و بایر مونیخ - تشدید رقابت و وضعیت نامعلوم سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان

تشدید رقابت و وضعیت نامعلوم سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان

جمعه 1 مرداد 1389 03:49 ق.ظ

نویسنده : mohammad jamali
ارسال شده در: آخرین خبر ها از آلمان و بایر مونیخ ،

DFB Logo4.jpg
تشدید رقابت و وضعیت نامعلوم سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان

خبرگذاری ایرنا : تیم ملی فوتبال آلمان با پایان یافتن مسابقات جام جهانی فوتبال ‪  ۲۰۱۰‬در آفریقای جنوبی و در آستانه دیدار دوستانه با تیم ملی دانمارك، با رقابت شدیدی در بین بازیكنان برای حضور دوباره در این تیم مواجه شده است.
تیم ملی فوتبال آلمان روز ‪۱۱‬ماه آگوست برای آمادگی به منظور حضور در مسابقه‌ های جام ملت ‌های اروپا در سال ،‪۲۰۱۲‬ با تیم ملی دانمارك دیدار دوستانه برگزار خواهد كرد.
اولین بازی رسمی این تیم، روز ‪۳‬سپتامبر با تیم ملی بلژیك در رقابت‌ های مقدماتی جام ملت‌ های اروپا خواهد بود.
از سوی دیگر وضعیت نامشخص سرمربیگری این تیم و اینكه آیا یوآخیم لو، بار دیگر همكاری خود را با این تیم ادامه می ‌دهد، علامت سوال بزرگی را درباره آینده این تیم ایجاد كرده است؟
این در حالی است كه مقامات فوتبال آلمان بسیار علاقمندند تا تیم ملی جوان این كشور، روند جوانگرایی خود را همانند تیم اسپانیا ادامه داده و بتواند به اهداف تعیین شده یعنی قهرمانی در جام جهانی ‪۲۰۱۴‬برسد.
این تیم كه بازیكنان جوانی مانند شواین اشتایگر، مسوت اوزیل، توماس مولر ، سامی كدیرا و مانوئل نویر، ستون اصلی آن را تشكیل می‌دهند، با بازیكنانی مواجه شده كه دیگر حاضر به نشستن بر نیمكت و یا ماندن در پشت خط نیستند.
این جوانان كه برای قرار گرفتن در تركیب تیم ملی، بسیار بی‌ حوصله هستند، معتقدند سبك بازی تیم ملی آلمان كه به سبك هلند بسیار نزدیك است، نیازمند بازیكنان جوان و پرانرژی است و آنان از این ویژگی برخوردارند.
سبك بازی تیم ملی فوتبال آلمان در سال‌ های اخیر، متاثر از سبك فوتبال هلند شده است. یعنی بازی سرعتی، دادن پاس‌ های دقیق، ضد حمله تند و پرسینگ (پرفشار) در زمین حریف.
بسیاری از كارشناسان فوتبال این كشور، این سبك را بی‌ تاثیر از حضور لوییس ون گال در بایرن مونیخ و حضور بیشتر بازیكنان این تیم در تیم ملی نمی دانند.
این بازیكنان در صف پیوستن به تیم ملی بوده و حاضر نیستند این فرصت را از دست بدهند و رقابت شدیدی را با بازیكنان اصلی آغاز كرده‌ اند و به همین سبب انتظار می‌ رود كه مربیان تیم ملی فوتبال آلمان در جام ملتهای اروپا بازیكنان جدیدی را در تركیب این تیم قرار داده و یا به بازیكنان بیشتری اجازه بازی بدهند.
از سوی دیگر، مهمترین و هیجان انگیزترین اتفاق در تیم ملی آلمان، آینده میشاییل بالاك خواهد بود.
سرنوشت وی كه اعلام كرده تا دو سال دیگر در تیم ملی می ‌ماند و همچنان سرگروه این تیم است، به سرمربی آینده تیم ملی مربوط است.
حضور وی در تیم ملی فوتبال آلمان و بالاخص به عنوان سرگروه بدون تبعات نخواهد بود.
از سوی دیگر انتظار می ‌رود كه انتقال بعضی از این بازیكنان مثل سامی كدیرا، مسعود اوزیل، توماس مولر و شواین اشتایگر به تیم‌های بزرگ خارجی، آنان را صاحب تجربه و توانایی بیشتری كند و وزنه تیم ملی فوتبال آلمان را مقابل رقبا سنگین تر سازد.
كارشناسان با اشاره به اینكه تیم ملی فوتبال آلمان در آفریقای جنوبی یكی از بهترین تیم‌ های تاریخ این كشور بود، انتظار دارند این تیم موفقیت خود را در جام جهانی ‪۲۰۱۴‬ با قهرمانی در جام ملت‌ های ‪ ۲۰۱۲‬و بهره‌ گیری از این بازیكنان جوان شروع كند. انتظاری كه خیلی دور از واقعیت نیست.
به نظر این كارشناسان، تیم ملی فوتبال آلمان برای مدت ‌ها چنین بازیكنان فنی و پرانرژی نداشته است و این بازیكنان جوان با حضور در تیم‌ های خارجی، برای چندین سال تیم ملی فوتبال آلمان را به یك تیم مدعی درجه یك تبدیل خواهند كرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -